“W zdrowym ciele – zdrowy duch”, Na zajęciach korekcyjno-rehabilitacyjnych łączę dwie podstawowe techniki – pilates i jogę w rehabilitacji. Uzupełniam je o elementy relaksacji i muzykoterapii. Pomagam głównie osobom ze schorzeniami kręgosłupa i kończyn. Ci, którzy mieli szczęście trafić do mnie w złym stanie psychicznym, właśnie poprzez ciało i stopniowo rozbudzaną świadomość ruchu znaleźli ukojenie i wyjście z trudnych sytuacji życiowych. Dlatego grupę osób ćwiczących w Studiu eco pilates stanowi gromadka ściśle wyselekcjonowanych przez życie osób, które chcą zmienić siebie i swój świat wokół.

Największą frajdę w mojej pracy sprawia mi obserwowanie efektów. Bardzo dokładnie widzę, jak pół roku, rok, a nawet dwa lata uczęszczania na zajęcia przyczyniają się do poprawy zdrowia i sprawności moich podopiecznych. Cieszę się ich lepszym stanem fizycznym. Niejednokrotnie prowadzi on do zmian psychicznych. Stajemy się weselsi, bardziej odporni na stres – i przez to szczęśliwsi. To wielka radość widzieć uśmiech w oczach, chwilkę wcześniej, nieszczęśliwych, zgiętych bólem ludzi :). Cieszę się Ich sukcesami.

PILATES – to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Metoda ta wzmacnia mięśnie bez ich nadmiernego rozbudowywania. Ćwiczenia są tak skomponowane, że nie obciażają kręgosłupa. Systematyczne ich wykonywanie uelastycznienia ciało, poprawia postawę, obniża poziom stresu, wpływa na ogólną poprawę zdrowia.

JOGA W REHABILITACJI – stanowi skuteczną profilaktykę oraz formę leczenia problemów kręgosłupa i wad postawy. Stosowanie specjalnie zmodyfikowanych pozycji jogicznych (asan) uwzględniających indywidualne schorzenia, likwiduje napięcia powodujące dolegliwości bólowe. Polega na wykonywaniu ćwiczeń rozciągających, wzmacniających i stabilizujących. Stopniowe wykonywanie coraz głębszych pozycji wymaga koncentracji i odkrywania świadomości własnego ciała.